1B749115-9B6B-423D-95B8-BB7DFF828ADE

Joga dla kobiet w ciąży i początkujących

4 czerwca 2024

Kobiety! Te w ciąży oraz początkujące – wracamy z wtorkowymi zajęciami dedykowanymi w stu procentach Wam. Spokojne zajęcia, na których skupimy się na otwieraniu bioder, klatki piersiowej, rozluźnianiu kręgosłupa oraz na oddechu.
Startujemy we wtorek 11.06 o g. 9:20.
Serdecznie zapraszam – Karo
W razie pytań dzwon: 790 768 838

Ciąża to dla ciała kobiety totalna, dziewięciomiesięczna rewolucja. Zarówno układ hormonalny, nerwowy, krążenia jak i stawy i kości są mocno obciążone. Skóra napina się do granic możliwości, a samopoczucie często spada na najgorszy poziom. Tymczasem stan psychiki przyszłej mamy ma bardzo duże znaczenie dla dziecka. Dlatego warto zadbać zarówno o swoje ciało a co za tym idzie o dobry nastrój.

Idealnie jest zacząć ćwiczyć jogę regularnie już przed poczęciem, co wzmocni całe ciało i ustabilizuje pracę narządów wewnętrznych. Kontynuowanie praktyki podczas ciąży przede wszystkim pomoże kręgosłupowi znosić coraz większy ciężar i zminimalizuje pojawiające się już od początku drugiego trymestru bóle pleców. Dobrze dobrane asany otworzą również klatkę piersiową, co ułatwi oddychanie i zwiększy dopływ tlenu do płodu. Praktyka jogi poprawi krążenie krwi i odciąży serce.

Łagodne skłony pomogą w utrudnionym trawieniu, a co za tym idzie będą zapobiegać wzdęciom, zgagom i uczuciu nadmiernej ciężkości. Regularne ćwiczenie jogi pozwala również utrzymać nieunikniony przyrost masy ciała w normie i wzmocnić mięśnie skośne brzucha, które pomogą szybko powrócić skórze do formy po porodzie.

Większość asan wykonywanych podczas ciąży skupia się na otwarciu i uelastycznieniu stawów biodrowych, co na pewno ułatwi poród i zmniejszy bóle porodowe.

Wzmocnienie całego ciała przed porodem daje spokój w głowie przyszłej mamy, poczucie stabilności zarówno tej fizycznej jak i psychicznej, pozwala odczuwać radość z bycia w ciąży i dodaje pewności siebie. I co najważniejsze – dbając o siebie dbamy o swoje dziecko i ułatwiamy mu zdrowe wyjście na świat.

W naszej szkole joga dla kobiet w ciąży, krótko po ciąży oraz początkujących, w każdy wtorek o 9:20. Ćwiczenia można zacząć już od I trymestru o ile nie występują częste mdłości i zbyt duże osłabienie organizmu. Jeśli występuje ryzyko poronień – praktykę można zacząć od II trymestru. Uwaga: należy zaprzestać wszelkich ćwiczeń na okres 11 – 12 tygodnia ciąży i czas ten poświęcić na wypoczynek i skumulowanie sił.

Jeśli jesteś osobą mocno początkującą, nie będącą w ciąży i chcesz w łagodny sposób poprawić kondycję swojego ciała – te zajęcia również są dla Ciebie.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat zajęć dla kobiet w ciąży? Zadzwoń – 790 768 838 – Karo

6 października 2023

karo

Nauczycielka jogi z Tychów, miłośniczka zdrowego stylu życia, jogi oraz spontanicznych przygód.

RELATED POSTS