Grupa początkująca – do tej grupy zapraszamy osoby, które nie miały jeszcze styczności z jogą lub dopiero niedawno zaczęły ćwiczyć. Jest sprawą bardzo indywidualną ile czasu musimy poświęcić aby przejść do grupy bardziej zaawansowanej. Na zajęciach dla osób początkujących dokładnie, krok po kroku tłumaczymy wszystkie asany i dbamy o to, aby każdy mógł zrozumieć jak wykonywać poszczególne pozycje i jak używać pomocy, żeby w efekcie ćwiczeń nasze ciało było w coraz lepszej kondycji.

Grupa ogólna – są to grupy tak zwane „zapasowe” – jeśli ktoś na przykład nie mógł przyjść w danym dniu na zajęcia, na które zazwyczaj przychodzi, wtedy może skorzystać z zajęć ogólnych, na których dopasowujemy poziom do aktualnie obecnych osób i dbamy o to, aby każdy na nich skorzystał niezależnie od stopnia zaawansowania.

Grupa średnio zaawansowana – to zajęcia dla osób które praktykują już przynajmniej jeden rok, wykonujemy na nich nieco bardziej skomplikowane asany, które wymagają znajomości własnego ciała, większej siły oraz elastyczności. Osoby, które przychodzą na tę grupę powinny znać podstawowe pozycje z zakresu asan stojących, siadów i skłonów oraz wiedzieć jakich potrzebują do nich pomocy.

 

ciazaJoga dla kobiet w ciąży – zapraszamy kobiety już od I trymestru o ile nie występują częste mdłości i zbyt duże osłabienie organizmu. Jeśli występuje ryzyko poronień – ćwiczenia można zacząć od II trymestru. Uwaga: należy zaprzestać wszelkich ćwiczeń na okres 11 – 12 tygodnia ciąży. Na zajęciach zwracamy szczególną uwagę na słuchanie własnego ciała oraz na to, aby oddech przez cały czas był spokojny a ćwiczenia nie wywoływały napięcia. Przeczytaj więcej o jodze prenatalnej.

 

 

Grafik zajęć grupowych